Eyvah son jetonum: Konsol oyunları

Sizi bilmiyorum ama konsol oyunları benim çocukluğumda harçlığımı tüketen alanlardan birine giriyor. Özellikle yaz tatilinde, yazlıkta arkadaşlarla gittiğimiz küçük oyun salonunda sevdiğimiz 3-4 oyunun başından ayrılmazdık.

Goldon Axe: Bir numaram! Bütün bir yaz kaç jeton harcamışımdır bilmiyorum ama oyunu arkadaşlarla beraber milyon kez bitirdik. Gerçekten süper zevkli idi. Erkek, kız veya cüce(dwarf) savaşçıdan birini seçip, arkadaşınızı da yanınıza alıp baltalı devleri ezmek bir başka oluyor.

Golden Axe

Golden Axe – Rakipler biraz iri ama bizim de kılıcımız keskin

Golden Axe karakterleri

Golden Axe’de seçebileceğiniz 3 karakter, siz hangisini beğendiniz? 🙂

Moonwalker: Michael Jackson’ın oyunu. Michael ve dansçı arkadaşlarını alıp zombiler ve diğer düşmanlarla savaşıyordunuz. Baktınız işler kötü gidiyor, biriktirdiğiniz özel dans kombonuzu kullanıp güzel bir Michael Jackson dans şovundan sonra ekrandaki tüm düşmanları yere seriyordunuz.

Moonwalker Dans

İşte efsane dans. Dansın sonunda vay hallerine

Escape from the Planet of Robot Monsters: Robotlar gezegeninden kaçmak kolay değildi. Hepsini temizleyip çıkışa ulaşmak saatler ve tonlarca jeton alabiliyordu ve alıyordu haliyle. Ama zevkli saatler tabii ki 🙂

Escape From the Planet of Robot Monsters

Robotların gezegeninden kaçarken kız arkadaşınızı kurtarmayı unutmayın

Ayrıca arada bir Street Fighter, Operation Wolf, bir bilardo oyunu (adını hatırlamıyorum ama skor yaptıkça kızlar soyunuyordu :)), araba yarışı gibi oyunlara da bakıyordum. Konsolda oynadığım oyunların Commodore 64 veya PC versiyonlarını uzun seneler aradım ama çoğunu ya bulamadım ya da aynı zevki vermedi.

Paylaş, keyfine var!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.