Commodore 64 oyunları Volume I

Commodore 64’de uzun süre oynadığı birçok oyun icin ayrı ayrı yazı yazdım ve yazıyor olacağım. Çok fazla oynamadığım ama aklımda kalan diğer oyunlar da burada;

Snoppy: Basit eğlenceli bir oyundu, Snoppy adlı köpek ile hoplaya zıplaya engelleri aşıyorsun işte.

Postman Pat: Postaları zamanında yerine ulaştırmalısın, yolları aklında tutmayı unutma! Amiga versiyonu daha gelişmişti ama gene de C64 versiyonu benim için yeterince zevkliydi.

Postman Pat

Postman Pat kapak resmi

Laser Squad: Grafik olarak felaket diyebilirim, satranç tahtası gibi bir ekranda ekibiniz var, ekibinizin elemanlarının (genelde robot tarzı) değişik özellikleri var, rakibi labirentte bulup yoketmelisiniz. Grafik kötü ama konu iyi, strateji istemesi ilgimi çekmisti. Aslında Laser Squad daha sonra birçok oyuna ilham kaynağı olmuş bir oyun bence. (Mesela gene uzun saatler oynadığım; Syndicate)

Laser Squad C64

Dün: Laser Squad @ Commodore 64 (1989)

Laser Squad PC

Bugün: Laser Squad Nemesis @ PC (2003)

Spitting Image: Oldukça ilginç bir oyun. O zamanın ünlü politikacıları, devlet başkanları birbirleriyle savaşıyorlar. Karikatürümsü grafikler gayet başarılıydı.

Spitting Image

Spitting Image kapak resmi

Paylaş, keyfine var!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.