Türkiye’de Shopify Kullanan Siteler

Dünya ile beraber Türkiye’de de Shopify’ın popülerliği tırmanışta. Türkiye’de Shopify kullanan site sayısı her geçen gün artıyor.

E-ticarete yeni başlayacakların merak ettiği sorulardan biri de Shopify’ın yeterli olup olmadığı. Bu konuda detaylı yazılarım var ama illa ki Shopify kullanan siteleri bir göreyim diyorsanız farklı sektörlerden örnekleri sizler için derledim.

Aşağıdaki sitelerin çoğu ile tanışıklığım yok ama farklı temalar kullanıp farklı hedef kitlelere hitap ettiklerinden Shopify’ın yeteneklerini canlı olarak görmenize yardımcı olacaklardır.

Türkiye’de Shopify kullanan bildiğiniz başka siteler varsa, Shopify altyapılı bir site sahibi iseniz ya da anahtar teslim Shopify sitesi hizmeti almak istiyorsanız iletişime geçebilirsiniz.

Türkiye’de Shopify Kullanan Siteler

Örneklerden görüldüğü gibi farklı temalar kullanarak aynı altyapıda çok farklı tasarımlı siteler yapmak mümkün. Yukarıdaki sitelerden bazıları ücretli bazıları ise ücretsiz temalar kullanmakta.

BonusBONUS: Shopify sitenizi ücretsiz temalardan biri ile açıp kendiniz Türkçeleştirebilirsiniz. Sayaç, promosyon bannerı, güven verici logolar gibi satışı artıran fonksiyonları barındıran bir tema arıyorsanız LabOrange’ın Shopify temasını tavsiye ederim. Üstelik “specialilker” kodu ile ekstra 20$ indirim alabilirsiniz.

 

Peki siz hala e-ticaret mağazanızı açmadınız mı? Hemen 14 günlük Shopify deneme hesabı açıp ilk adımı atabilirsiniz.

Shopify hakkında daha fazla bilgi arıyorsanız, ilgili yazılarıma bakabilirsiniz:

Shopify konusunda güncel bilgilerden, tiyolardan haberdar olmak istemez misin? Hemen ÜCRETSİZ haber bültenime abone olarak özel E-ticaret mesaj grubuma katılabilirsin.
Paylaş, keyfine var!

14 thoughts on “Türkiye’de Shopify Kullanan Siteler

 • Merhaba,
  shopify ile çok dilli site açmak mümkünmü? bunun için temamı almak gerekiyor ve her dil için bi ücret ödüyormuyuz? bilginiz varmıdır?

 • Merhaba İlker bey, ben Shopify için Amerika’da şirket açmak istiyorum ve size güvenerek, sizden bildiğiniz ve güvendiğiniz kaynak almak ( yani sizin güvendiğiniz bir şirket aracılığıyla uzaktan şirket açma işini gerçekleştirmek) istiyorum. Cevap verirseniz memnun olurum.

  • Amerika’da şirket açmanın tam olarak ne anlama geldiğini iyi araştırmışsınızdır umarım. 150-200$’a şirket kurabilirsiniz, online hizmet veren firmaların çoğu sıkıntısız size şirketinizi teslim eder. Ama iş burda bitmiyor. Shopify için Amerika’da şirketiniz için banka hesabı gerekecek. Bunun için ya vekalet vereceksiniz ya şahsen gideceksiniz. Yani üzerine yaklaşık 500-1000$ daha harcamanız gerekecek. Sonra da şirketinize bir muhasebeci tutmanız gerekecek. Bu konuları atlayan çok kişi olduğundan tekrar altını çizmek istedim.

  • İlker bey, ben Shopify Drop Sipping işine ciddi olarak girişmek istiyorum. Ve gerektiğinde sizden de profesyonel destekdalarak, işi ciddiye alarak düzenli çalışırsam, bir süreden sonra yaptığım masrafları katlayarak geri kazanabilim diye umut ediyorum. Bunların olması için nereden nasıl başlamam gerekiyor?

   • Bu kadar yatırım yapmaya hazırsanız tavsiye Amazon FBA’yi öğrenmeye odaklanmanız olur. İkisine de en az 2-3bin $ ayırmış olmanız gerekecek ama FBA daha sürdürülebilir ve gelişimi açık bir alan şahsi fikrim.

 • Merhaba İlker bey, cevabınız için teşekkür ederim, evet ben aslında banka hesabı hakkında da bilgilenmek istiyordum. Hatırlattığız içinde ayrıca teşekkür ederim size. Dediğiniz gibi yetkili birine vekalet verirsem bana avantajı ve dejavantajı neler olabilir. Hem muhasebeci tutmak zorundamıyız, öyleyse bana maliyeti ne olur. Başka yolları varmıdır?

 • İlker bey merhaba; ben shopify da aliexpress ten otomatik olarak eklediğim ürünleri xml olarak dışarıya aktararak türkiyedeki diğer pazaryerlerine entegre etmek istiyorum ama bir türlü beceremedim, sistemde öyle bir alt yapı varmı acaba ?

   • Merhaba İlker Bey, tekstil üzerine kendi markam var. Şimdilik bir pazar yerinde satış yapıyorum. Ancak yurt dışına da satış yapmak istiyorum. Shopify bunun için doğru bir platform mudur? Amerika ve Avrupa ülkelerine hem dil seçeneği hem de ödeme para birimi olarak bir sorun yaşar mıyım? Bu konuda ne düşünüyorsunuz? Şimdiden çok teşekkürler yanıtınız için.

    • Merhaba, cevap durumunuza ve hedeflerinize göre değişebilmekte. Genel olarak Türkiye’deki web sitesinden dünyaya satış yapmak Dolar POS’unuz yokken pek uygulanabilir bir yöntem değil. Bu sebeple en sağlıklısı hangi ülkeye satış yapmak istiyorsanız o ülkede bir şirket üzerinden POS alıp, Shopify sitenizi de o şirket üzerinden kurup ilerlemektir.

     Dil seçeneği konusunda aynı sitede birden fazla dil seçeneği sunumunu uygun bulmuyorum, sebeplerini detaylı olarak paylaşımlarımda ve videolarımda anlattım.

 • Merhabalar. Faydası olur diye bırakmak istedim. Global olarak çoklu dilli sitelerde müşterileriniz ile görüşmeleriniz, destek alanlarıni ve iletişim kopukluklarını kesip otomatik dil çevirisi olan canlı destek alanından sağlayabilirsiniz. Bu sizin satışlarınızı ve müşteri memnuniyetinizi artıracaktır. Shopify app store’unda Supsis adındaki canlı destek uygulamasında bu özellik mevcuttur. Ücretsiz denemenizi öneririm.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.